top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraArkadiusz Sekura

Zdjęcia z przygotowań, Chrzest 🍼Leny🍼, Poczęstunek w domu i Zdjęcia plenerowe.

Zaktualizowano: 23 paź 2021Przygotowania do chrztu

Dzień zapowiada się pięknie, ponieważ kolejny raz jestem zaproszony na zdjęcia u tej samej rodziny. Dziś najważniejsza jest Lenka. To ona będzie miała najwięcej zdjęć.

“Zdjęcia zaczynam standardowo od luźnych ujęć całej rodzinki"

Mama karmiąca Lenkę, dzieci bawią się, ostatnie poprawki i przygotowania, bo impreza będzie również w domu. Kiedy czas zbliża się do wyznaczonej godziny chrztu, wszyscy zaczynają się ubierać. Mama już wyszykowana, chrzestni chętnie ubierają Lenkę, synek nie może się zdecydować, które budy ma założyć.. Cała rodzina uśmiechnięta i radosna. Tak właśnie powinno być.


Chrzest święty w Kościele pw. Świętego Idziego w Bronisławów

Do kościoła mamy 10 minut drogi, więc na spokojnie zdążymy. 4 chrzty przed nami. Lenka jeszcze zgłodniała i na ostatnią chwilę mama karmi ją przed kościołem.

“Dzięki temu mamy piękne zdjęcie mamy karmiącej córkę"

Ksiądz nietypowo wychodzi do wejścia by zacząć chrzest i odprawić egzorcyzm u dzieci. Mama z chrzestnymi pokazują znak krzyża na główce Lenki. Teraz wszyscy udają się do ławek i zostaje odprawiona msza święta. W trakcie mszy drugi etap chrztu, czyli polewanie głowy wodą, nakładanie szatki i zapalanie świecy. Lence woda nie przeszkadzała, chrzestna szatki nie zgubiła, a chrzestny świecy nie przewrócił. Zero atrakcji 😅 .. a tak prosiłem. Wszystko dzieje się przed ołtarzem. Ksiądz kończy namaszczeniem. Dzieci chyba czują, że to koniec mszy, bo radośnie zaczęły biegać po kościele. Na koniec zdjęcie grupowe i jedziemy świętować dalej.


Zdjęcia z poczęstunku w Domu

Kiedy pierwszy raz miałem robić zdjęcia w domu, cała rodzina miała lekkie obawy czy to na pewno dobry pomysł. Dziś wiemy, że wyszło super, więc i teraz nie będzie inaczej. Pięknie zastawiony stół, balony, kolejny stół ze słodkościami, pyszne jedzenie, wspaniała rodzinna atmosfera i oczywiście tort. Lenka wpatrzona na palącą się fontannę (zimne ognie czy jak to zwał). Tort na wierzchu z masy lukrowej, więc Lenka upolowała kwiatka. Chrzestni rozkroili tort, który nie tylko był piękny ale i naprawdę smaczny.

“Pojedli, napili się, czas zrobić zdjęcia grupowe i rodzinne"

Do zdjęć grupowych wykorzystaliśmy balony. Wiatr trochę nimi kręcił, ale i tak udało się zrobić fajne zdjęcia. Małymi krokami zbliżamy się do końca imprezy. Tak pięknie minął ten dzień.


Plener z chrztu w parku na Zdrowiu przed Łódzkim Zoo

Tak jak w tytule, zaczynamy zdjęcia plenerowe z chrztu w Parku na Zdrowiu. Niby nic tam nie ma, ale zawsze coś ciekawego się tam zrobi. Mimo braku chęci dzieci do pozowania, mamy kilka ładnych zdjęć na kocu, z piłką i pluszakami. Dobrze, że chrzestna była z nami i chętnie pomagała. Przy dzieciach jest to zawsze cenna pomoc. Po drodze zdjęcia z kaczkami nad stawem.

“Spacerkiem docieramy na plac zabaw by urozmaicić sesję zdjęciową"

Na koniec pozostaje mi droga Lenko życzyć Ci dużo zdrowia, radości, rośnij silna i bądź mądra. Dla mamy sporo cierpliwości, której i tak nie brakuje, miłości i szczęścia.


Poniżej kilkanaście wybranych zdjęć. Jeśli macie niedosyt, to na samym dole jest link do galerii ze wszystkimi 326 zdjęciami.Wszystkie 326 zdjęć pod adresem:
66 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page