top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraArkadiusz Sekura

Zdjęcia z przygotowań, Chrzest 🍼Igusi🍼, Poczęstunek i Zdjęcia plenerowe.

Zaktualizowano: 23 paź 2021Przygotowania do chrztu

Piękny czerwcowy dzień zaczynamy od zdjęć z przygotowań w domu. Mamy sporo czasu do chrztu więc, zaczniemy od luźnych, codziennych zdjęć. Na zdjęciach widać jak bawią się rodzice z córką, dziadkowie i reszta obecnej rodziny. Igusia ślicznie się uśmiecha, bo lubi takie zabawy.

“Mamy zdjęcia detali takich jak sukienka, świeca, biała szatka czy buciki."

Rodziców ubrania też znalazły się na zdjęciach. Czas płynie miło i spokojnie. Zaczynamy ubieranie – pierwsi są rodzice, potem czas na Igusię. Nie od dziś wiadomo, że dzieci średnio lubią się ubierać, więc w ubieraniu pomaga każdy kto może. Mimo wszystko małe kropelki pojawiły się na policzkach dziecka. Udało się, możemy jechać na chrzest.


Chrzest święty w Kościele Św. Floriana w Uniejowie

Piękny stary kościół w Uniejowie jest odnawiany i dzięki temu robienie tam zdjęć, to czysta przyjemność. Ksiądz mocno się postarałby zdjęcia przed ołtarzem wychodziły ładnie.

“Przed chrztem udało się złapać księdza na zdjęcie przy kościele."

Super wyszło. Tradycyjnie chrzest jest w czasie mszy świętej. Dziś są 2 chrzty. Zaczynamy od znaku krzyża nakładanego przez kapłana, rodziców i chrzestnych. Po kazaniu ksiądz odmawia modlitwę egzorcyzmu, następuje poświęcenie wody, polewanie głowy wodą i modlitwa dziękczynna. Chrzestna nakłada białą szatkę, a chrzestny zapala święcę od gromnicy. Na koniec namaszczenie. Igusia grzeczna przez całą mszę, rodzice i chrzestni radośni i uśmiechnięci. Jeszcze zdjęcie z chrztu przed ołtarzem i jedziemy na poczęstunek.


Zdjęcia z poczęstunku w Gościńcu nad Wartą

Dziś nie tylko Igusia świętuje, w zajeździe jest sporo imprez. Rodzice zadbali, o to by nikt nie przeszkadzał i mamy oddzielne pomieszczenie. Zawsze trochę prywatności jest mile widziane, a i każdy czuje się bardziej swobodnie.

“Rodzina dojechała zaczynamy zdjęcia z życzeń. "

Po nich Igusia idzie odpocząć. Tyle dziś emocji, że 2h snu nadal wydawały się za krótkie. Igusia odpoczęła, mamy zdjęcia z tortu. Po nim sesja plenerowa i zdjęcia grupowe z całą rodziną.


Plener z chrztu na terenie Gościńca nad Wartą

Czasem się udaje zrobić sesję plenerową na ternie zajazdu. Tylko wtedy, gdy jest jakaś zielona strefa dla klientów. Tu nie mamy o co się martwić i swobodnie możemy zdjęcia wykonać.

“Dużo zieleni, plac zabaw, altanka, idealne miejsce na mini plener."

Najpierw rodzice z córką, potem angażujemy chrzestnych. Całość kończymy na kocu z pluszowymi maskotkami. Jak wyszło? Zapraszam do oglądania, komentowania, a Wam drodzy rodzice dużo radości, pociechy z córki i zdrowia. Igusia, Ty też rośnij zdrowa, dużo się uśmiechaj i kochaj mocno rodziców, bo są wspaniali.


Poniżej kilkanaście wybranych zdjęć. Jeśli macie niedosyt, to na samym dole jest link do galerii ze wszystkimi 245 zdjęciami.


Wszystkie 245 zdjęć pod adresem:

zdjęcia z chrztu świętego Igi
#fotografnachrzestUniejów #przygotowaniadochrztuUniejów #zdjeciazchrztuUniejów #fotografarkadiuszsekura #plenerzchrztuUniejów #www.fotosekura.com

140 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page