top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraArkadiusz Sekura

Przygotowania do Ślubu + Ślub + Wesele + Poprawiny + Plener ❤️Kasia i Jacek❤️Przygotowania do ślubu

Sobota 4 września zaczynamy zdjęcia z przygotowań do ślubu. Witam pięknie w tym dniu Kasię i Jacka. Na miejscu zastajemy świadków, dzieci Państwa Młodych i część rodziny. Dzięki temu, że jest tak dużo osób zdjęcia będą ciekawsze i bardziej urozmaicone. Dzieci się ubierają, świadkowie już gotowi do pomocy, więc możemy zacząć od Pana Młodego. Koszula, spodnie i pasek już są. Świadkowa pomaga ze spinkami i muszką. Na koniec zostały buty i marynarka. Idziemy teraz do sypialni, gdzie będzie się ubierała Pani Młoda.

“Mamy zdjęcia sukni ślubnej, butów i biżuterii"

Tu dla odmiany pomaga znów świadek. Bardzo ciekawa odmiana. Suknia założona, świadek zakłada pończochy i podwiązkę. Mama pomaga przy butach i welonie, a reszta rodzinki z kolczykami i bransoletką. Poszło całkiem sprawnie. Kasiu wyglądasz w tej sukni pięknie. Jeszcze jakieś zdjęcie portretowe i mamy to. Wszyscy gotowi, zaczynamy zdjęcia z błogosławieństwa i udajemy się do kościoła. Po drodze ustawiona bramka przez znajomych przebranych za Młodą Parę.


Zaproszeni goście zbierają się przed kościołem. Po chwili podjeżdża samochód z Młodą Parą. Klika zdjęć tuż przed mszą pokazują fajnie emocje, które towarzyszyły w tym dniu. Kasię i Jacka wita ksiądz i prowadzi do ołtarza. Cały ślub urozmaica zespół grający na instrumentach. Grają pięknie i wato mieć ich na swoim ślubie. Wiem, to bo u mnie też byli... Zaprzyjaźniony ksiądz robi wszystko by ślub był piękny i radosny. Dzięki temu Państwo Młodzi często się uśmiechają, a stres idzie w zapomnienie. Usłyszeliśmy 2xTAK, córka podaje obrączki, nikt się nie rozmyślił, goście nie przerywali ślubu. Super, będzie wesele.

"Jeszcze zdjęcia podczas komunii świętej, zakończenia ślubu i wyjścia z kościoła.

Udało się też zrobić zdjęcie grupowe przed kościołem. Czas na składanie życzeń przez rodzinę i znajomych, którzy przyjechali na ślub. Możemy jechać na salę weselną.


Tradycyjnie witamy chlebem i solą Państwa Młodych. Szampan dla gości, 100 lat dla zakochanych. Czas na ciepły posiłek, "gorzką wódkę" i pierwszy taniec. Parkiet "legalnie otwarty". Goście bawią się na całego, muzykanci pięknie grają. Stół wiejski i ze słodkościami cieszy się dużym zainteresowaniem.

“Zdjęcia na weselu, to również oczepiny, zabawy, podziękowania dla rodziców i tort weselny.

Ile sił w nogach tyle goście się bawią. Dzieje się wiele, są też przyśpiewki i zdjęcia zimnych ogni. Jak było na weselu? Ech, słowa tego nie opiszą lepiej niż zdjęcia.

Następnego dnia poprawiny po weselu. Tu zdecydowanie dzieci te małe i te trochę większe się pojawiły. Bawią się tak jak dorośli dzień wcześniej. Stół wiejski ma jeszcze większe zainteresowanie, a piwko łagodzi pragnienie. Krótka sesja plenerowa w ogrodzie Gościńca.


Zdjęcia plenerowe zagroda młynarska w Uniejowie

Sesja plenerowa w pobliskiej miejscowości. Uniejów, to ciekawe miejsce na zdjęcia ślubne. Wiele razy już tu byłem, a zawsze coś innego udaje się stworzyć.

“Plenerowe zdjęcia ślubne są wyjątkowe, bo pokazują tą prawdziwą Waszą miłość, co widać dobrze na zdjęciach"

Jest dużo Waszej radości i uśmiechu. Pogoda dopisała, jest magia zachodzącego słońca i piękno otoczenia.

Kasiu i Jacku było mi naprawdę miło Was poznać. Życzę Wam dużo szczęścia, zdrowia, pociechy z dzieci i bardzo dużo tej miłości. Jak będzie Wam smutno i źle przypominajcie sobie właśnie ten dzień. Jest jak lekarstwo na smutek i złość.


Poniżej kilkanaście wybranych zdjęć. Jeśli będziecie mieli niedosyt, to na samym dole są linki do wszystkich 764 zdjęć. Miłego oglądania zdjęć (oczywiście można komentować).